Slide Yazan:Nir Miretzky
Senior PM ve CrazyHubs Müdürü
Mükemmel Video Reklam İçin 5 İpucu
Slide Esaslar #5 En az 3-5 seviyeyi içeren oynanış görüntüleri alın. Mümkünse düzenlemesi zor olan uzun eylemleri veya oyun sekanslarını dâhil etmeyin. Net ve anlaşılır yapın. Unutmayın, yapacağınız videolar 30 veya 15 saniyeden oluşan saf oynanış görüntülerinden oluşacaktır. Arkadaşlarınıza ve meslektaşlarınıza nasıl oynandığını anlayıp anlamadıklarını sorun. Böylece yaptığınız videonun etkisini ölçebilirsiniz.
Slide Çözünürlük
#4 Bu ipucu düz ve basittir. 1024x1280 (4:5) 60 fps çözünürlük kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede gerektiği zaman ağır çekim videolar da yapabilirsiniz. Ayrıca TikTok testleri için videoyu 720x1280 (9:16) çözünürlükte yapmanızı da tavsiye ederiz.
Slide Kayıt #3 Oynanış videonuzu ekran kaydedici ile kaydetmekten kaçının. Çıkan sonuç istediğiniz kadar iyi olmayacaktır. Unity paketlerinizdeki Unity kaydediciyi kullanın. Yüksek kalitede video üretecek ve fare işaretçisi gibi rahatsız edici ögeler videoda yer almayacaktır.
Slide İlgi Çekici Kılın
#2 Oynanış videonuz basit, anlaşılabilir olmalıdır. Ancak aynı zamanda insanların dikkatini çekecek en heyecanlı anları da içermelidir. Oyunun en ilginç sahnelerinin bazılarını öne çıkarmanız için fırsatınız budur. İzleyicilerin dikkatini doğru tarafa çekmek için ses ve ses efektlerini (ayrıca sessiz kullananlar için metin ve çıkartmalar da!) kullanın.
Slide Biraz Kazanan, Biraz Kaybeden
#1 Hem KAZANIŞ hem de KAYBEDİŞ anları son derece önemlidir. Başarısızlık ile başlayıp farklı seviyelerden değişik başarısızlık anlarını ekleyin. Böylece çeşitlilik gösterebilir ve potansiyel oyuncularınızın oyunu kavradıklarını hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Fazla seviyeniz yoksa tek bir seviyeden kazanma/kaybetme anlarını değişik kamera açılarından verebilirsiniz.
Slide CrazyHubs'a Katılın Hiper casual oyun hızlandırıcımıza katılın ve bir sonraki 1 numaralı oyununuzu yaratın!
ŞİMDİ BAŞVURUN!
İpuçlarımızı paylaşın ve kendilerinizinkileri ekleyin